Knihy vydané

Sbírky a knihy vydané a na kterých jsem se podílela

 
1. Klábosení s Andělem (nakl. Alfa-Omega)   2006
2. Tanec Hermafrodita (nakl. Alfa-Omega)   2006
3. Počkej na mne Atthido (nakl. Alfa-Omega)   2007
4. Když je nás jenom půl  (nakl. Alfa-Omega)   2008
5. Almanach „Držím se hvězd" (nakl. Alfa-Omega)   2008 (21 autorů)
6. Almanach „Kavárny Poetiky"
7. Kauza Pozemšťanka (nakl. Alfa-Omega)
8. Iniciace k létání
9. Na dřeň duše nahá
10. Poesie smrti (nakl. Alfa-Omega)
11. Almanach českých básníků „Stavitelé chrámu poesie"  (nakl. Krigl)
12. Neopouštěj mne ani na chvíli Lásko
13. Milování na Modré planetě (nakl. Alfa-Omega)
14. Almanach "Nebezpečný rok 2012" (nakl. Alfa-Omega)
15. Stigmata něžných létavic
16. Sonety Pro Krále
17. Žena a Růže
  2008 (21 autorů)
2009
2009
2009
2010
2010 (78 autorů)
2010
2012
2012 (30 autorů)
2016
2016
2017

1. Klábosení s Andělem je dárkové balení sbírky básní vydané v roce 2006 v nakladatelství ALFA-OMEGA, u příležitosti autorského čtení v „Kavárně Poetice" v kavárně Hybernia v Praze.
2.Tanec Hermafrodita je sbírka básní, jakási diplomová práce básníkova, která vyšla v roce 2006 v nakladatelství ALFA-OMEGA.
3. Počkej na mne Atthido, kniha dvou povídek, doplněných organicky autorčinými básněmi je inspirovaná láskou k dcerce a také míněná jako pocta dávné mitilénské obyvatelce, básnířce žijící před dvaceti šesti stoletími na řeckém ostrově Lesbos, paní Psapfě. Krátký a básněmi proložený děj prvé povídky je postaven na jakési nové reinkarnaci této básnířky do doby současné. Druhá povídka je filosofické zamyšlení nad vlastním pocitem dějícího se světa. Vychází v roce 2007 v nakladatelství ALFA-OMEGA.
4. Když je nás jenom půl… aneb pošta do astrálu.Kniha básní týkající se fenoménu lidské transice a pocta těm, kteří stáli po léta po našem boku a kteří byli od nás bolestně odděleni podivuhodným dějem „Umření". Jsou to takové „Vdoví" básně…Vychází v roce 2008 v nakladatelství ALFA-OMEGA.
5.,6. V roce 2008 vyšly dva almanachy, kde jsou rovněž uveřejněny básně básnířky BO.,  almanach „Držím se hvězd" v  nakladatelství ALFA-OMEGA. a almanach „Kavárny Poetiky", v nákladů zúčastněnýchautorů.
7. Kauza Pozemšťanka… Básně i text vycházejí z dějů, které řízeně zažívá dnešní lidské Ženství na planetě Zemi. Kniha obsahuje dvě povídky, do kterých jsou organicky začleněny básně obsahově se dotýkající textu. Druhá povídka nese v sobě prvky magie a alchymie duchovního zrání mladého muže Adama Kadmonta, který se podivuhodnou náhodou setkává s básnickým dílem neznámé ženy. Toto dílo osvětlí jeho duchovní cestu.
8. Iniciace k létání… sbírka obsahuje básně týkající se nadreálných vjemů v lidském životě a básnířka v ní s erudicí popisuje podivuhodný a známý snový stav "bez tíže", ve kterém lze bez problémů létat.
9. Na dřeň duše nahá… jsou básně beze studu odhalující různá citlivá tajemství v životě ženy.
10. Poesie smrti, aneb básničky pro staré holčičky, je meditativní zamyšlení nad fenoménem Smrti, v leckdy trochu rozvernějším tónu...(Chci na to co přijde POTOM, až stará Kmotra po mně sekne  kosou, myslet jako na  zaslouženou dovolenou s někým, kdo je mému srdci velmi milý....)
11. Almanach současných českých básníků "Stavitelé chrámu poesie" je výběr z básní současných českých básníků sestaven Jiřím Halberštátem, ilustrovala Zora Jandová.
12. Neopouštěj mne ani na chvíli Lásko. Co k tomu říci? Tak krásně se nám lidem o Lásce píše, možná je osnovou i útkem našeho Bytí... Toto psaní, doplněné padesátkou básní, je však výhradně produktem jedné přísně a poctivě v hmotnosti světa po Lásce pátrající, ženské duše. Duše, která její výsadní prostory s kartografickou přesností mapuje a zároveň sama sebe na dřeň odhaluje...
13. Milování na Modré planetě je 13 povídek podle skutečných příběhů doplněných spisovatelčinými básněmi a kolážemi. Paní Bo-žena v knize bez zábran odhaluje široké spektrum životních dějů a událostí, vztahující se k lidskému životu na Modré planetě. Odvážně se dotýká procesů reinkarnačních i možností nadreálného dění, odehrávajícího se už v oblastech možná vícedimenzionálních - posmrtných.
14. Almanach nakladatelství Alfa-Omega "Nebezpečný rok  2012" je výběr z básní současných českých básníků a jiných umělců.
15. Stigmata něžných létavic je nová sbírka básní, ukázku z knihy naleznete zde.
16. Sonety Pro Krále je sbírka padesáti sonetů, ukázku z knihy naleznete zde.
17. Žena a Růže je další básnická sbírka Aleny Klímové-Brejchové, uměleckým jménem BO.-žena a je doplněna kresbami PhDr. Věry Martinkové. Tato sbírka nabízí neopakovatelný obraz krásy a kompatibility těchto dvou pozemských entit. Záznam je hluboce niterně procítěný a konstruovaný prostřednictvím básnířčiny senzibility a invence.
 
© 2009-2019   Bo-žena - All Rights Reserved
grafická úprava RaV, Hodkovičky
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one